Kehonrakennuksen SM 2020 kilpailijat

Mikäli nimesi on väärässä sarjassa, väärin kirjoitettu tai puuttuu listalta, olethan meihin yhteydessä.

Kehonrakennus miehet yleinen:

-70kg

 

Juuso Koivumäki, Tampere

Zemnako Kader Omar Ahmad, Helsinki

Marko Sankala, Vantaa

Ron Lindholm, Helsinki

 

-80kg

 

Sami Peltola, Kempele

Ayrton Kalek, Laukkoski

Pasi Järvenpää, Kyröskoski

Joona Kylliäinen, Lappeenranta

Tuomo Ek, Lohja

Henri Halminen, Kokemäki

Ahmeed Fareeq, Helsinki

Mikko Sundell, Tampere

Janne Rauhala, Turku

Petri Klemettinen, Kemi

Riku Järvinen, Tampere

Juha Vesa, Rovaniemi

Sauli Aitto-Oja, Tampere

Juha Määttä, Lahti

Niclas Pitkänen, Espoo

Fredrik Svartström, Turku

-90kg

 

Amir Abid, Helsinki

Miko Huhtanen, Helsinki

Henry Lehtola, Kajaani

Jani Pouttu, Turku

Esa-Pekka Tuure, Tuusula

Pekka Mykrä, Tampere

Harri Vakkinen, Klaukkala

Jere Jussila, Ii

Janne Laukkanen, Mietoinen

Alan Rasid Faraj,Oulu

Matias Niemi, Tampere

Olli Kemppainen, Kemi

Risto Olamo,Helsinki

Sami Tuovinen, Kuopio

Sami Sairio, Riihimäki

Samuli Hiekkataipale, Järvenpää

Juho Auvinen, Kuopio

Toni Perkkiö, Vantaa

Johannes Loima, Järvenpää

Jani Ropponen, Mikkeli

Jarkko Valtonen, Pori

Jarkko Kemppainen, Oulunsalo

Janne Kotka, Helsinki

Pauli Pöyhiä, Nummela

Tomi Hämäläinen, Mikkeli

Tommi Heinonen, Riihimäki

+90kg

 

Artturi Kallio, Helsinki

Panu Ikonen, Joensuu

Kimmo Niemi, Espoo

Pasi Luukkonen, Tampere

Mick Frondelius, Helsinki

Jarkko Kotavuopio, Rovaniemi

Rody Mushiete, Tampere

Petri Salonen, Turku

Riku Göös, Helsinki

Petri Autioniemi, Jyväskylä

Timo Pikkala, Seinäjoki

Harri Nuora, Espoo

Aku Huotinen, Helsinki

Jarkko Mihailov, Vantaa

Charles Williams III, Helsinki

Tarmo Madisson, Vantaa

 

Masters 50

 

Kimmo Niemi, Espoo

Pasi Luukkonen, Tampere

Heikki Antikainen, Helsinki

Janne Laukkanen, Mietoinen

Marko Holappa, Oulu

Risto Olamo, Helsinki

Sauli Aitto-Oja, Tampere

Juha Määttä,Lahti

Vesa Karonen, Turku

Timo Pikkala, Seinäjoki

Janne Kotka, Helsinki

Masters 40

 

-80kg

 

Pasi Järvenpää, Kyröskoski

Mikko Sundell, Tampere

Tuomo Ek, Lohja

Juha Vesa, Rovaniemi

Fredrik Svartström, Turku

 

-90kg

 

Jani Pouttu, Turku

Toni Perkkiö, Vantaa

Jani Ropponen, Mikkeli

Jarkko Valtonen, Pori

Tommi Heinonen, Riihimäki

 

+90kg

Panu Ikonen, Joensuu

Petri Salonen, Turku

Riku Göös, Helsinki

Harri Nuora, Espoo

Jarkko Mihailov, Vantaa

 

Naiset kehonrakennus

 

Pia Haapaniemi, Pori

Annika Nykänen, Ulvila

Hanna Skytta, Helsinki

 

Figure

 

Eini Koskinen, Kotka

Elisa Lappalainen, Vantaa

Jaana Pajunoja, Vantaa

Anna Julia Airaksinen, Kuopio

Outi Ranua,Kuopio

Tiina Nordlund,Lahti

Laura Mäkimartti, Tampere

Emma Huhta, Klaukkala

Sanna Engström, Naarajärvi

Sanna Nupponen, Varkaus

Saara Nikula, Kuopio

Sari Siro, Helsinki

Milla Haahka, Kauhajoki

 

Bikini

 

Janni Hiekkataipale, Järvenpää

Anna Pötry, Luumäki

Tiina Kulo, Kyröskoski

Katja Karhuvuori, Vantaa

Maija Pehu, Kangasala

Yhteistyössä:

Suomen Kehonrakennusliitto ry - Kehonrakennuksen puolesta vuodesta 1971

Webmaster MyrskyDeFreak 

©2018 SKL